Může jídlo, které denně konzumujeme zvýšit náš sexuální apetit? Jistě. Všechny potraviny, o kterých se dnes dozvíte, mají pověst tzv. afrodiak, tedy látek, které zvyšují sexuální touhu a výkonnost. U některých to dokazuje jejich historická zkušenost, jiné mají v zádech vědecké výzkumy.

Vzhledem k tomu, že to jsou všechno zdravé potraviny, nebude určitě na škodu, pokud si je sami vyzkoušíte a posoudíte, co pro vás funguje dobře a co ještě líp!

Avokádo podporuje plodnost a správný krevní oběh

Avokádo podporuje plodnost a správný krevní oběh

Avokádo

Už staří Aztékové se odkazovali na avokádo jako na “strom varlat” a věřili, že ovlivňuje plodnost. Vysoký obsah vitamínu E pomáhá udržet v oběhu hormony, které stimulují správný krevní oběh. A pokud vám pomůžou se cítit a vypadat dobře, určitě neuškodí zařadit avokádo do vašeho jídelníčku.

Chilli papričky

Pálivé a ohnivé papričky mohou zrychlit náš tep, zvýšit pocení a navodit stav podobný sexuálnímu vzrušení. Stimulují také uvolňování řady endorfinů, které hrají roli našem sexu a současně tak pomáhají prokrve ní a zvyšují citlivost pohlavních orgánů. Proto se nebojte pikantního jídla a experimentujte.

Rukola

Původem z oblastí kolem Středozemního moře, byla tato zelená rostlina symbolem plodnosti starých Řeků a Římanů. Rukola obsahuje látku, která je hlavní složkou léčiv poruchy erekce. Obsahuje také vitamín A a K, draslík a vápník a zabraňuje množení nádorových buněk.

Čokoláda podporuje dobrou náladu

Čokoláda podporuje dobrou náladu

Čokoláda

Jedno z nejpopulárnějších přírodních afrodiziak vůbec. Čokoláda byla oblíbeným životabudičem Máyů a Aztéků. Běžně se také vyráběl silný čokoládový nápoj, kteří pili panovníci před návštěvou harémů. Kakao má totiž pozitivní vliv na naši náladu a to se vždycky hodí!

Med

Staří Řekové milovali med. Sám Hippokrates řekl, že by měl být med předepisován jako podpora sexuální vitality. Už anglické slovo “honeymoon” (líbánky) pochází z tradice, kdy novomanželé sdíleli medovinu z kvašeného medu při svatební noci. A co bylo cílem? To si už můžete domyslet.

Káva

Ve středověké turecké kultuře existoval zákan, který umožňoval rozvod ženám, jejichž manžel jim neposkytoval určité denní množství kávy. Nedávná studie americké univerzity v Texasu dokazuje, že dva až tři šálky kávy denně může snížit riziko nefunkční erekce.

jahody

Jahody

Kdysi známé jako symbol Venuše, bohyně lásky, mají jahody skvělé sexuální účinky. Už jejich tvar srdce, vibrující červená a lahodná chuť napovídají sami. Mají také antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Ve spojení s čokoládou se stávají ideálním afrodiziakem pro obě pohlaví.

Olivový olej

Všichni víme, že tento zdravý tuk je dobrý pro srdce. Sami vědci potvrdili, že olivový olej má vliv na průtok krve a produkci hormonů. Ve starém Řecku se říkávalo, že právě díky olivovému oleji jsou muži více “mužnější” a oplývají vyšší sexuální touhou a výkonem.

Fíky

Říkalo se, že fíky byly nejoblíbenější stravou Kleopatry, stejně jako symbol lásky k Řekům. Fíky jsou historicky spjaty se sexualitou po celém světě. Jejich semena symbolizují plodnost, zatímco fíkové listy představují skromnost. Fíky mají vysoký obsah draslíku a antioxidantů.

Ústřice jako afrodiziakum, které uvolňuje pohlavní hormony

Ústřice jako afrodiziakum, které uvolňuje pohlavní hormony

Ústřice

Na západ od nás velmi známé afrodiziakum. A právem. Vědci tvrdí a stojí si za tím, že syrové ústřice obsahují aminokyselinu, která uvolňuje pohlavní hormony. Ústřice obsahují také zinek, což je další důvod, proč mají ústřice erotickou pověst. Tip: Vyzkoušejte je společně se šampaňským.

Granátové jablko

Další starověký symbol plodnosti. U nás stále ještě ne úplně oblíbené ovoce, které může zvýšit hladinu testosteronu jak u mužů, tak i žen. Takže vyšší sexuální apetit je zaručen. Zkuste třeba džus z granátového jablka. Především u mužů funguje jako podpora pro erekci a vášnivý sex.

Přejeme tedy dobrou chuť a skvělé milování.

Nestyďte se a napište nám, jaké jsou vaše oblíbené potraviny pro podporu sexuální rozkoše. Pomůžete ostatním! Díky.

Dejte nám Like na Facebooku: