Věnovat pozornost našemu dýchání je jedním z nejrychlejších způsobů, jak se zklidnit, soustředit a nasát potřebnou energii. Všimli jste si, že když vás obklopí pocit úzkosti, vzrušení nebo strachu, vaše dýchání začne být krátké, rychlé a mělké?

Klíčem k úspěchu je dýchat úplně, zhluboka a pomalu. Když vdechujete, vnímejte jak se plní váš žaludek a nafukují se plíce. To stejné udělejte při výdechu. Sledujte, jak se nejprve zmenšuje váš žaludek a poté vaše plíce a vnímejte, jak vzduch proudí ven.

Když se cítíte ve stresu v průběhu dne, zastavte se, zavřete oči a začněte zhluboka dýchat. Click To Tweet

Okamžitě pocítíte ten příjemný nášup životní energie a elánu. Ten pocit může trvat jenom krátkou dobu, ale pomůže vám překonat nepříjemná a náročné situace, které každého z nás potkávají každý den.

Jóga a dýchací cvičení

Cvičení jógy je účinným způsobem, jak si uvědomit vlastní dýchání a uvést tělo, mysl i ducha do rovnováhy. Několik jednoduchých protáhnutí v kombinaci s hlubokými nádechy uvolní nežádoucí napětí. Zkuste to.

Pokud budete potřebovat nějaké vnitřní odpovědi na složité situce ve vašem životě, uklidněte se a začněte dýchat správně. Potom teprve požádejte o radu. Vaše mysl bude méně  roztržitá a v ten okamžik uslyšíte to skutečné vedení.

Níže je návod na dýchací cvičení, které vám pomůže správně dýchat a najít nebo si upevnit cestu k vašemu zdraví a vitalitě.

  1. Dotkněte se jazykem patra ve vašich ústech. To pomáhá oběhu energie v celém těle.
  2. Pomalu se nadechněte nosem (počítejte do šesti)
  3. Zadržte dech (počítejte do tří)
  4. Pomalu vydechujte nosem (počítejte do šesti)
  5. Zadržte dech (počítejte do tří)
  6. Cyklus 6-3-6-3 opakujte

Můžete provádět pránické dýchání během meditace, na procházce nebo v autě. Můžete ji používat k načerpání energie v přírodě.

Kdykoliv budete cítit nedostatek energie, proveďte 12 cyklů pránického dýchání a budete se cítit znovu svěží a plní síly